Budowa domu drewnianego – czy warto się na nią zdecydować?

Budowa domu to marzenie każdego z nas, jednak o jego spełnienie nie jest tak łatwo. Drogie materiały oraz konieczność wynajęcia ekipy budowlanej sprawiają, że na taką inwestycję mogą pozwolić sobie tylko osoby o dużym budżecie. Czy aby na pewno? Okazuje się, że istnieje pewna tańsza opcja, mianowicie dom drewniany. Sprawdź, czy i dlaczego warto pomyśleć nad jego wzniesieniem!

Od czego zacząć budowę domu?

Budowa domu to skomplikowany i czasochłonny proces, dlatego warto wiedzieć, jak go skrócić i od czego zacząć. Podstawową kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniego materiału. Możesz zdecydować się zarówno na wznoszenie obiektu metodą tradycyjną (z cegieł), jak też skorzystać z możliwości, jakie daje budownictwo szkieletowe. Pozwala ono na budowę domu drewnianego, a tym samym znaczne skrócenie całego procesu.

O ile bowiem metody tradycyjne wymagają nawet wielu miesięcy ciężkich prac, o tym domy szkieletowe, tworzone z gotowych i prefabrykowanych elementów, można stawiać nawet w 2-3 miesiące. Co więcej, są one o wiele tańsze od tych murowanych, a także pozwalają na rozpoczęcie prac nawet jesienią czy zimą, ponieważ nie wymagają tzw. prac mokrych.

Dom drewniany – najważniejsze zalety

Mniejszy koszt oraz szybszy proces budowy to jednak nie wszystko, co sprawia, że budowa domu drewnianego cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów. Okazuje się bowiem, że budownictwo szkieletowe jest także opcją dla osób, które poszukują z jednej strony rozwiązań niezwykle trwałych, a z drugiej zapewniających komfort codziennego życia.

Dom drewniany, dzięki zaawansowanej technologii oraz odpowiednio przygotowanym i zaimpregnowanym elementom, jest niezwykle odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i pozostaje piękny oraz funkcjonalny na przestrzeni wielu lat. Dzięki temu nie musisz obawiać się np., że w wyniku wilgoci zacznie dziać się z nim coś złego.

Co więcej, budowa domu tego rodzaju pozwoli Ci cieszyć się obiektem niezwykle efektownym wizualnie i komfortowym. Wygoda wynika tu z tego, że taki obiekt posiada naturalny mikroklimat i jest przyjazny alergikom, a do tego zapewnia codzienny kontakt ze środowiskiem. Domy drewniane są też ekologiczne, co również jest powodem, dla którego inwestuje w nie coraz większa liczba osób.

Gdzie zamówić budowę domu drewnianego?

Od czego zacząć budowę domu? Oczywiście od skontaktowania się z odpowiednią firmą, która zapewni Ci wzniesienie nowoczesnego oraz trwałego obiektu. Wybierając wykonawców, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • ich ofertę oraz to, jakie technologie i materiały wykorzystują do budowy domów;
  • doświadczenie, a w szczególności poprzednie realizacje, które pozwolą Ci sprawdzić, jak prezentują się wbudowane przez daną firmę domy;
  • ceny – choć nie są one ważniejsze od jakości, warto je sprawdzić i porównać z innymi firmami, co pozwoli Ci zyskać oszczędności;
  • opinie dotychczasowych klientów, dzięki którym zyskasz pewność, że wybrani wykonawcy są godni zaufania i spełnią Twoje oczekiwania.