4 powody, dla których warto postawić na system przechowywania energii z fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna to energetyczna niezależność i bezpieczeństwo, dlatego nie dziwi fakt, że na jej montaż decyduje się obecnie tak wiele osób. Coraz więcej właścicieli paneli PV inwestuje także w specjalny system przechowywania energii, a więc magazyn pozwalający gromadzić nadwyżki wyprodukowanego przez fotowoltaikę prądu. Z czego to wynika? Oto 4 najważniejsze korzyści, jakie daje magazyn energii!

1.     System przechowywanie energii to niezależność energetyczna

Rosnące ceny prądu dają się we znaki zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Sposobem na nie jest fotowoltaika zintegrowana z odpowiednim systemem przechowywania energii – dzięki temu możliwe jest jej optymalne wykorzystanie oraz uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Magazyn energii pozwoli Ci gromadzić nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację PV. To, co z nimi zrobisz i kiedy je wykorzystasz, zależy wyłącznie od Ciebie. Zyskujesz więc nieograniczone możliwości i masz pewność, że nigdy nie zabraknie Ci prądu do zasilenia domowych urządzeń czy instalacji.

2.     Magazyn energii zapewnia spore oszczędności

Z pierwszą korzyścią wiąże się również druga – możliwość zredukowania kosztów energii praktycznie do zera, co daje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych oszczędności rocznie. Wynika to z faktu, że nie musisz płacić za prąd kupowany lub pobierany z sieci, ponieważ zawsze masz go do dyspozycji. Co więcej, dzięki systemowi przechowywania energii, masz możliwość zwiększenia opłacalności fotowoltaiki – z takim urządzeniem zwróci się ona o wiele szybciej!

Pamiętaj! Choć zakup i montaż systemu przechowywania energii to spory wydatek, możesz zmniejszyć jego koszt dzięki dofinansowaniu (np. w ramach programu Czyste Powietrze lub Mój Prąd), a także odliczeniu inwestycji od podatku (tzw. ulga termomodernizacyjna). Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilka-kilkanaście tysięcy złotych.

3.     Instalacja magazynu energii daje poczucie bezpieczeństwa

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej podłączonej do sieci energetycznej to oczywiście wiele korzyści. Niestety, jej właściciel musi liczyć się z tym, że w przypadku awarii sieci może zostać bez prądu na wiele godzin, a w skrajnych przypadkach nawet dni.

System przechowywania energii eliminuje ten problem, ponieważ odpowiedni magazyn z funkcją zasilania awaryjnego pozwala zabezpieczyć się na wypadek takich awarii i przerw w dostawie prądu.

4.     Montaż systemu przechowywania energii podnosi wartość nieruchomości

Planujesz w przyszłości sprzedać dom albo inny budynek? Możesz liczyć na to, że będzie on więcej wart, jeżeli zamontujesz fotowoltaikę z systemem przechowywania energii. Co więcej, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że w takiej sytuacji szybciej znajdziesz potencjalnych nabywców.

Chcesz wiedzieć więcej o magazynach energii albo planujesz zakup nowoczesnego urządzenia tego typu? Odwiedź stronę internetową https://eclis.pl/pl/produkty/magazyny-energii, na której znajdziesz więcej informacji.

Leave a Reply