5 pomysłów na taras

Taras to miejsce, które pozwala cieszyć się dobrą pogodą oraz bliskością przyrody, to również miejsce gdzie można organizować spotkania towarzyskie, czy cieszyć się chwilą spędzoną z dobrą książką, o to 5 pomysłów na to, jak uczynić taras miejscem, w którym wszyscy domownicy będą chętnie spędzali czas.

  1. Nowoczesny taras – na tarasie wyłożone zostały szare płytki firmy basaltina ( płytki marki basaltina można obejrzeć na stronie – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/basaltina/), posłużyły one również jako okleina dla kolumn podtrzymujących zadaszenie tarasu. Na tarasie zostały ustawione meble z białymi ramami i szarą tapicerką, całość uzupełnia wykonany z wikliny lub białego metalu stolik. Na tarasie ustawiono także dużych rozmiarów donicę w czarnym kolorze z karłowatym drzewkiem (może to też być każda inna roślina, która osiąga duże rozmiary).

  2. Taras w drewnie – podłoga tarasu została wykonana z drewnianych desek (mogą to być także płytki imitujące drewno), cały tara otoczony jest drewnianymi donicami, które niczym murek odgradzają go od ogrodu, do którego wiodą położone z boku tarasu schody. Na tarasie znajdują się drewniany stół i krzesła, także wykonane z drewna. Tara może być kryty dachem lub pod gołym niebem.

  3. Taras po japońsku – taras wyłożony jest drewnem, w centralnym punkcie tarasu znajduje się obniżenie – „dziura”, w środku ułożony jest stolik z podświetlanym blatem, a wokół ułożono siedziska, które znajdują się na wysokości podłogi tarasu.

  4. „Home made” taras – taras został wyłożony płytkami basaltina w kolorze szarym. Stoli wykonany jest z dwóch zbitych ze sobą drewnianych palet, które pomalowano na biało, od góry blat stanowi tafla szkła. Siedzenia to również zbite ze sobą palety, na których położone wygodne poduszki wykorzystywane w leżakach (w kolorze szarym) oraz zwykłe, ozdobne małe poduszeczki, w intensywnym kolorze (zielony, turkusowym, fuksji lub żółtym).

  5. Taras w kamieniu – na tarasie zostały wyłożone kamienne płytki, ustawiono na nim również meble wykonane z kamienia, z nakładanymi poduszkami na siedziskach oraz kamienny stolik. W rogu tarasu znajduje się wzniesiony z kamienia barek oraz grill, który swoim designem przypomina domowy kominek.

Jak widać istnieje wiele możliwości na zagospodarowanie swojego tarasu, to jak będzie on wyglądał zależy od upodobań właścicieli, ale także architektury budynku oraz designu pomieszczenia, z którego wychodzi się na taras. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę projektując wystrój tarasu.