Aranżacja i dekoracja wnętrz

Bez względu na to czy urządzamy mieszkanie od nowa czy też robimy generalny remont, musimy dobrze przemyśleć koncepcję aranżacji wnętrz. Pokoje powinny być ustawne, funkcjonalne, a codzienne życie komfortowe. Dlatego też coraz więcej osób stawia na minimalizm. Już nie zagraca się pomieszczeń tak jak kiedyś – setki dekoracji, zdjęć w ramkach, koszyczków, figurek z porcelany, zastawa, która widniała w witrynie. Tego typu dodatki odstawia się już na bok. Zamiast nich pojawiają się tylko akcenty, które nadają charakteru wnętrzu i komponują się idealnie z całością. Jest to miłe dla oka, ale także wygodne dla mieszkańców, bo ułatwia utrzymanie porządku. Nie trzeba spędzać połowy dnia na czyszczenie z kurzu każdej figurki.

Oczywiście to nie jest tak, że nie warto jakkolwiek dekorować swojego mieszkania. Bez tego wnętrze byłoby nudne. Trzeba rozróżniać zagracanie mieszkania od jego dekorowania. Oczywiście wiele zależy od gustu mieszkańców, ich preferencji jeśli chodzi o konkretne przedmioty oraz ich kolorystykę. Jeśli ma się pustkę w głowie, totalnie zero pomysłów jak urozmaicić wnętrze, to warto zasięgnąć inspiracji w sieci – mamy do wyboru wiele stron, które pokazują piękne mieszkania, domy, urządzone w określonych stylach. Jeżeli zaś w ogóle nie wie się, jak urządzić nowe lokum tak, aby wykorzystać każdy wolny kąt, to lepiej poprosić o pomoc projektanta wnętrz. W miastach nie brakuje biur projektowych, także wystarczy poszukać. Jedną z polecanych firm jest dom-art. Są zarówno w Krakowie, jak i Warszawie. Już na samej ich stronie można podziwiać szykowne aranżacje, klasyczne, ale jednocześnie nowoczesne. Jeśli komuś odpowiada taki styl i profesjonalne podejście do tematu to nie pozostaje nic innego, jak umówić się na spotkanie.

Jakie dodatki są teraz modne? Oto kilka podpowiedzi:

-Obrazki motywacyjne – można je coraz częściej zauważyć czy to w sklepach stacjonarnych czy też internetowych. Napisy motywacyjne bywają różnorodne, mogą odnosić się do wielu kwestii. To nie tylko dobry dodatek do domu, ale i świetny prezent. Można wybrać sobie hasło, które najlepiej opisuje nas samych, nasz charakter i zawiesić je na ścianie w widocznym miejscu.

-Wiszące nisko lampy – to element, który można zobaczyć w wielu aranżacjach. Nisko zawieszone lampy nie tylko dają światło, ale stanowią świetną dekorację. Lampy można zamontować nad stołem lub nad ladą, przy której również spożywa się posiłki.

-Miękkie dywany – grzeją w stopy, ale też ocieplają wnętrze. Wystarczy położyć nieduży, o nieregularnych kształtach dywan, a zobaczy się dużą różnicę.