Bezpieczne kupno mieszkania od dewelopera – co powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję?

kupno mieszkania od dewelopera

Kupno własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką przyjdzie nam podjąć w naszym życiu – zarówno pod względem finansowym, jak i wybierania różnych rzeczy. Jest to więc zbyt duża odpowiedzialność, aby potraktować całą sprawę wyłącznie z dużą ekscytacją i radością. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną inwestycję i dewelopera, należy dokładnie wszystko sobie przemyśleć – jakiej wielkości i ilu pokojowe ma być nasze mieszkanie, a także sprawdzić inwestora. Jest to niezbędne, aby było możliwe bezpieczne kupno mieszkania od dewelopera. Jak zatem przygotować się do podjęcia takiej decyzji? Co warto wcześniej sprawdzić, aby wszystko przebiegło po naszej myśli?

Wybór inwestora jest kluczowy dla bezpiecznej transakcji

Wiadomo, że oglądając wszystkie inwestycje w internecie, zarówno te już ukończone i oddane do użytkowania, jak i te, które są jeszcze w trakcie budowy, kierujemy się przede wszystkim tym, czy odpowiada nam lokalizacja danego mieszkania. Przeglądając takie oferty bardzo dobrze jest już wiedzieć, jakie mamy możliwości finansowe (czy to gotówkowe, czy też zdolność kredytową w banku), czy zależy nam na małym, średnim czy też bardzo dużym mieszkaniu oraz ile według nas powinno ono mieć pokoi. Niektórzy zwracają też szczególną uwagę na piętro, na jakim znajdzie się mieszkanie, ponieważ nie chcą mieszkać na parterze lub też na samej górze budynku.

Wszystkie te informacje są bardzo cenne, jednak nie kluczowe – najważniejszy jest bowiem wybór odpowiedniego dewelopera. Nie warto kierować się w tym przypadku wyłącznie tym, że kojarzymy jakąś firmę z reklamy albo chwytliwego spotu, to zdecydowanie za mało, aby zapewnić osobom decydującym się na kupno własnego mieszkania bezpieczną i uczciwą transakcji. Warto bowiem pamiętać, że nie mówimy tutaj przecież o kilkuset czy kilkunastu tysiącach złotych, ale kilkuset tysiącach. Jest to spora suma, którą przyjdzie nam najczęściej zainwestować tylko raz w życiu.

Bezpieczne kupno mieszkania od dewelopera w praktyce

Zanim więc zdecydujemy się na wybór oferty od określonego dewelopera, należy przede wszystkim sprawdzić jego kapitał zakładowy, ilość i jakość zrealizowanych dotąd inwestycji oraz opinie w internecie. Można również popytać znajomych, kogo polecają, aby bezpieczne kupno mieszkania od dewelopera było możliwe. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie czasu, siły i pieniędzy, ponieważ z odpowiednio wybranym deweloperem wszystko powinno pójść po naszej myśli.

Potrzebujesz więcej porad? Sprawdź: https://www.armadafinanse.pl/blog/jak-bezpiecznie-kupic-mieszkanie-od-dewelopera/