Jak powiększyć łazienkę wykorzystując do tego płytki ceramiczne i nie tylko?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu i chyba każdy musi się z tym zgodzić. Weźmy tu więc pod uwagę również i to, że jest to pomieszczenie, gdzie mamy do czynienia z wilgocią. W związku z tym wydaje się oczywiste, że niezbędne są tutaj płytki ceramiczne. Jak się okazuje, mogą one być rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale i estetycznym. Tym bardziej że przy ich udziale możemy optycznie powiększyć to pomieszczenie, co jeszcze szczególnie ważne w przypadku łazienek stosunkowo niewielkich. Jak tego dokonać pytamy specjalistów ze sklepu mirad.pl, który od wielu lat sprzedaje płytki ceramiczne najlepszych producentów na rynku.

Duże płytki

Jeśli komuś zależy na tym, aby jego łazienka wydawała się optycznie większa, na pewno musi on pomyśleć o zakupie większych płytek. Jak pewnie doskonale zdajecie sobie z tego sprawę, obecnie na rynku znajdziemy płytki naprawdę małe, jak i te ogromne. Mitem jest to, że do małych łazienek wybierać trzeba również i małe płytki. Oczywiście są one tańsze, a także łatwiej jest je ułożyć, ale to większe płytki dają jednolitą, spokojną i iluzorycznie większą powierzchnię. W pierwszej kolejności zainteresować się więc trzeba większymi płytkami.

Gra świateł

Płytki to oczywiście nie wszystko. Nie jest tajemnicą, że wiele dobrego, jak i rzecz jasna złego możemy zrobić grą świateł. Nie inaczej jest w też w przypadku łazienek. W pomieszczeniach niewielkich stawiać trzeba na światło chłodnobiałe. Sprawia ono bowiem, że mała łazienka staje się nie tylko czystsza, ale i większa.

Szkło

Na koniec odnieśmy się jeszcze do szkła i mowa tu nie tylko o lustrze. To oczywiście powinno być duże, dzięki czemu wizualnie powiększymy naszą łazienkę, choć to nie wszystko. Poza tym sporo dobrego zrobimy, jeśli w kabinie prysznicowej postawimy na szkło przezroczyste i chromowane profile. Dzięki temu kabina taka nie będzie dzielić i tak już małej łazienki na jeszcze mniejsze klitki. Jak więc widzimy możliwości na to, aby optycznie powiększyć swoją łazienkę, mamy dziś naprawdę sporo.