Jakie projekty domów są teraz trendy?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jakie typy projektów domów przodują, jeśli chodzi o najczęstszy wybór. Każdy ma swoje gusta, preferencje i też każdemu zależy na czym innym – jedni chcą dom piętrowy, inni parterowy, a inni z poddaszem. A skąd biorą się wybory? Poniżej wypowiedzi kilku osób, które w ostatnim czasie zdecydowały się na budowę domu, a co za tym idzie – wybierały odpowiednie projekty. Co mają nam do przekazania?

Kamila: mieszkałam do tej pory w niewielkim, dwupokojowym mieszkaniu. Do szczęścia tak naprawdę potrzebne mi były jeszcze dwa pokoje dla dzieci – nic więcej. W związku z tym zdecydowałam się na dom parterowy, ponieważ łatwiej  w nim według mnie utrzymać czystość, lepiej go ogrzać zimą, no i dzieci nie muszą biegać cały czas po schodach. Jak na potrzeby moje i mojej rodziny dom parterowy w zupełności wystarczy i tylko za takimi projektami się rozglądaliśmy.

Krzysiek: ja chciałem mieć dom nietypowy, zachwycający, nowoczesny, ale niebanalny. Wybrałem więc dom typu stodoła domato. Jak tylko zobaczyłem projekt domu w takim stylu, to zwariowałem na jego punkcie. Mojej żonie też się bardzo spodobał, akurat szukaliśmy domu piętrowego, więc wpasował się idealnie w nasze gusta oraz potrzeby.

Ilona: najbardziej zależało mi na tym, aby dom miał dobudowany garaż. Jak mieszkałam w mieście to zimą miałam dość ciągłego odśnieżania auta, już nie wspominając o trudnościach z odpaleniem. Bez auta jestem jak bez ręki, więc sprawna maszyna jest dla mnie bardzo ważna każdego dnia.

Jarek: z żoną szukaliśmy domu z poddaszem praktycznie od samego początku. Sam parter to dla nas jednak troszkę za mało, a poddasze jest takie w sam raz. Myśleliśmy, aby tam mieć sypialnię i pokój zabaw dla dzieci, dzięki czemu unikniemy rozsypanych zabawek po całym salonie. Często przyjmujemy znajomych, rodzinę, więc było to dla nas ważne, aby dla dzieci wydzielić specjalną przestrzeń. Mamy też dość duży ogród, ale to już była kwestia samej działki, którą też bardzo dokładnie wybieraliśmy.