Jakie technologie uwzględniają projekty domów nowoczesnych?

Nowoczesne domy to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, funkcjonalność i przede wszystkim ponadczasowe piękno. Są one również niedrogie w eksploatacji i utrzymaniu dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Co dokładnie uwzględniają projekty domów nowoczesnych, że są one energooszczędne?

Dwuwarstwowe ściany

Większość projektów opiera się na technologii ściany dwuwarstwowej, czyli murowanej z pustaków ceramicznych lub bloczków silikatowych, która jest ocieplonych styropianem lub wełną mineralną. Powszechna dostępność materiałów, nieskomplikowany sposób wykonania i niskie koszty sprawiają, że jest to obecnie najbardziej popularna technologia budowlana w Polsce. Pustak ceramiczny i bloczek silikatowy mają doskonałe właściwości izolacyjne i są bardzo wytrzymałe.

Termoizolacja jest bardzo ważna

Bardzo często projekty domów nowoczesnych spełniają wymogi izolacyjności cieplnej przegród budynku i zapotrzebowania domu na energię. Dzięki temu ściany nie oddają ciepła, które na dłużej pozostaje w budynku. Pozwala to na zaoszczędzenie dużych środków finansowych, ponieważ w zimie nie trzeba aż tak dużo ogrzewać domu. Również w lecie ściany nie przyjmują tak szybko ciepła z zewnątrz, co sprawia, że w środku będzie komfortowa temperatura i nie trzeba będzie tak często włączać klimatyzacji.

Elewacje

Ze względu na swoje ponadczasowe piękno, w nowoczesnych projektach domów najczęściej stosowanymi materiałami wykończeniowymi są surowce naturalne, takie jak kamień i drewno, lub ręcznie formowana cegła klinkierowa. Często plany oparte są również na nowoczesnych systemach płyt elewacyjnych.

Natomiast jednym z najpopularniejszych materiałów, używanych do aranżacji wnętrz, jest szkło. Dzięki niemu dom staje się bardziej przestrzenny, nasłoneczniony i przytulny.

Kominek z płaszczem wodnym

Projekty domów nowoczesnych często uwzględniają zastosowanie kominka z płaszczem wodnym, który posiada wymiennik ciepła. Dzięki niemu ciepło, które powstaje w procesie spalania, przekazywane jest natychmiastowo do instalacji grzewczej. Regulator mikroprocesorowy czuwa nad prawidłową pracą kominka, steruje pompą obiegową i utrzymuje wymaganą temperaturę w jego płaszczu.

Kontrola nad procesem spalania skutkuje zatem wydłużeniem czasu spalania jednego wkładu paliwa. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy.

Najnowsze technologie to przyszłość

Wyżej wymienione technologie i rozwiązania sprawią, że Twój dom będzie bardzo energooszczędny. Pozwoli to przez lata zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę pieniędzy. Dlatego warto wybrać jeden z projektów nowoczesnych domów.

Przykład nowoczesnego projektu