Kanapy rozkładane i stylowe meble wypoczynkowe

Kiedy decydujemy się na zmianę wystroju naszego domu, lub po prostu kupujemy nowe mieszkanie, to bardzo ważnym aspektem jest oczywiście jego wykończenie. Co prawda wybór armatury łazienkowej, płytek czy wreszcie zrobienie kuchni na wymiar jest ogromnym wyzwaniem, to równie ważne jest umeblowanie salonu i innych pomieszczeń w domu. Jeśli chcemy kompletnie zmienić wystrój, to sprzedajemy stare meble i decydujemy się na nowe. Jak wybrać meble wypoczynkowe? Czy kanapa rozkładana jest lepsza niż narożniki z funkcją spania?  Zobaczcie, jakie sofy i fotele zaproponujemy Wam w tym poradniku.

Kanapy i sofy – centrum życia domowego

Zarówno salon jak i kuchnia przyciągają domowników do siebie. Może i w prywatnych pokojach spędzamy więcej czasu, ale jeśli chodzi o interakcję z rodziną, to jestem przekonany wręcz o tym, że to właśnie w kuchni lub w salonie spędza się najwięcej czasu. Dlatego też salon musi być niemalże idealnie zaprojektowany. Wstępny projekt w skali czy szkic wykonany własnoręcznie jest w stanie nam wiele powiedzieć o pomieszczeniu. Wtedy surfując już w internecie, możemy mniej więcej patrzeć, czy dany mebel pasuje i czy salon nie będzie zagracony. Pierwsza sprawa to sofa. Jeśli mieszkamy w dużym domu, to nie musi być to od razu model rozkładany. Takie sprawdzą się przede wszystkim w mieszkaniach, gdzie salon będzie w miarę potrzeb tworzyć pokój gościnny. Co więcej, na początek musimy oszacować wielkość sofy. W gospodarstwie domowym z trzema osobami nie potrzebujemy ogromnej kanapy – zwłaszcza w mieszkaniach w blokach. Oczywiście jeśli często przyjmujemy gości i zależy nam na ich wygodzie i dużej ilości miejsca to jest to opcja. Tylko wtedy liczymy się z małą ilością wolnego miejsca w salonie.

Nowoczesne meble do salonu – fotele, pufy i stoliki

Oprócz kanapy zwykle kupujemy jeszcze jakiś zestaw mebli wypoczynkowych. Ja osobiście polecam fotele o bardzo prostym kroju. Jeśli wybieramy coś z nowej kolekcji, to praktycznie zawsze jest to schludny model, który będzie pasować do każdego wnętrza w nowym stylu. Świetnym dopełnieniem może być pufa, którą można ustawić przed samą kanapą czy narożnikiem. W ten sposób wygoda podczas oglądania filmów jeszcze bardziej się zwiększa. Co do stolików, to nie ma reguły. Jestem zdania, że sprawdzi się każdy stoliczek, który będzie kolorystycznie pasować do ścian i podłóg. Ewentualnie można pomyśleć o kupnie ławy lub ławostołu. Ławostół łączy w sobie funkcję obu mebli. W razie potrzeb może zamienić się w duży stół do jadalni. Jest to opcja wprost idealna dla mieszkań o niezbyt dużym metrażu.