Zakup auta w komisie – czy to dobry pomysł?

Każdy z nas marzy o nowym, pachnącym świeżością samochodem z salonu. Niestety, na taki wydatek pozwolić sobie mogą nieliczni, dlatego większość osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie. Jednym z nich jest zakup auta w komisie po dużo niższej cenie – sprawdź, czy to rzeczywiście dobry pomysł, jakie zalety i wady ma taka transakcja i jak znaleźć odpowiednią firmę, która zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo!

Zakup auta w komisie – zalety i wady

Zakup auta w komisie to z całą pewnością o wiele lepsze rozwiązanie niż finalizowanie transakcji z osobą prywatną. Wynika to przede wszystkim z faktu, że otrzymasz gwarancję i w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości będziesz mógł zwrócić się do firmy, która pomoże Ci rozwiązać problem. W przypadku zakupu samochodu używanego od osoby prywatnej może być o to dużo trudniej.

Jeżeli więc decydujesz się na zakup auta w komisie, możesz liczyć na większe bezpieczeństwo oraz pewność tego, że zainwestujesz w samochód sprawny, który nie okaże się dla Ciebie przysłowiową skarbonką. Co więcej, zyskasz dostęp do bardzo dużej liczby modeli od różnych producentów i z różnych roczników, dzięki czemu będziesz mógł znaleźć pojazd z odpowiedniego segmentu czy w cenie, jaka Cię interesuje.

A co za wadami? Zakup auta w komisie – podobnie jak w przypadku prywatnych sprzedawców – może okazać się ryzykowny. Zwłaszcza, jeżeli wybierasz ofertę niesprawdzonej firmy, która nie tylko nie podjęła oficjalnej współpracy z producentem, ale również nie posiada wielu opinii w internecie. W takiej sytuacji nie masz pewności, czy oferowane przez nią samochody rzeczywiście są w dobrym stanie. Aby ograniczyć ryzyko do minimum, warto na miejsce zakupu udać się z rzeczoznawcą albo doświadczonym mechanikiem.

Chcesz uniknąć ryzyka? Postaw na autoryzowany komis Toyoty!

Jeżeli jednak chcesz uniknąć wszelkiego ryzyka, warto korzystać z firm autoryzowanych, które podjęły współpracę z producentem samochodów. Najlepszym przykładem jest tutaj komis Toyoty – w jego ofercie znajdziesz wyłącznie pojazdy zadbane, w dobrym stanie technicznym, które są dokładnie sprawdzane przed sprzedażą.

Co więcej, zakup auta w komisie sygnowanym logiem producenta, to wiele innych korzyści. Wspomniany komis Toyoty, w ramach programu Pewne Auto, oferuje np.:

  • gwarancję, dzięki której w przypadku jakichkolwiek usterek specjaliści zadbają o ich szybkie wyeliminowanie – bez dodatkowych kosztów;
  • sprawdzony stan techniczny, a także odpowiednie przygotowanie aut do sprzedaży, dzięki czemu masz pewność, że zapewnią Ci one komfort i bezpieczeństwo;
  • udokumentowaną historię i przebieg, co pozwoli Ci zainwestować w samochód bezwypadkowy, w którym nikt nie manipulował licznikiem.

Jeżeli więc decydujesz się na zakup auta w komisie, wybieraj wyłącznie sprawdzonych sprzedawców, jak komis Toyoty. Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać ofertę? Odwiedź stronę www.toyota-okecie.pl, na której znajdziesz wszystkie dostępne modele, a także umówisz się na jazdę próbną.

Leave a Reply