Aranżacja wnętrz

Gdy dom jest już niemal gotowy, okna i drzwi są już na swoim miejscu, a instalacje są zamontowane warto zastanowić się nad aranżacją pomieszczeń. Elementy wykończenia wnętrz będą bowiem miały znaczenie w jego aranżacji. Dlatego nim zdecydujemy się na konkretną podłogę czy kolor ścian warto zastanowić się również jakie meble chcemy kupić do mieszkania i w jakim stylu powinno ono zostać urządzone.

Stylów w urządzeniu wnętrza jest wiele, a wybór konkretnego zależy od charakteru i upodobań właścicieli mieszkania. Elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania to między innymi:

Kolorystyka – warto już na wstępie zastanowić się w jakich kolorach urządzone ma być dane pomieszczenie, jeśli decydujemy się np. na meble w kolorze naturalnego drewna do salonu, wówczas świetnie będzie się z nimi komponował parkiet, a ściany mogą mieć w zasadzie dowolny kolor. Jednak gdy chcemy ustawić meble w salonie np. w kolorze granatowym warto pomyśleć nad kolorem ścian, bowiem granatowe meble w granatowym pokoju to nie najlepsze rozwiązanie.

Dodatki i ozdoby – tym co nadaje wnętrzom określony charakter są dodatki i ozdoby, dlatego też warto zwrócić na nie dużą uwagę. We wnętrzach japońskich czy nowoczesnych ozdób powinno być jak najmniej, we wnętrzach skandynawskich powinny mięć one kolor niebieski lub butelkowej zieleni, natomiast wnętrza w stylu retro staną się takimi jeśli dodamy do nich ozdoby robione ręcznie lub wyglądające jakby były przykładem typowego rękodzieła.