Aranżacje Waszych domów

Agata: z aranżacji mojego domu jestem bardzo dumna. Od początku do końca zaplanowałam ją samodzielnie. Długo szukałam odpowiednich mebli i dekoracji, które razem tworzyłby wspólną całość. Nie mogę powiedzieć, żeby mój dom był zaaranżowany w jakimś określonym stylu, to bardziej połączenie różnych rozwiązań, które jest z jednej strony nowoczesne, z drugiej jednak ma ten ciepły, domowy klimat.

Najdłużej szukałam mebli do sypialni, bo żadne z tych, które były dostępne w marketach budowlanych mi nie odpowiadały. Wymyśliłam sobie, że moja sypialnia będzie przypominała nieco pałacową alkowę, więc szukałam toaletki, która byłaby jednocześnie nowoczesna, ale miała w sobie splendor, wreszcie udało mi się coś takiego znaleźć na stronie – meble drewniane – producent z Krakowa.

 Bartłomiej: niedawno kupiłem mieszkanie, takie o jakim zawsze marzyłem – loft. Uznałem, że sam nie mam odpowiednich kwalifikacji, ani umiejętności, żeby go samodzielnie zaaranżować. A bardzo zależało mi na tym, żeby moje mieszkanie przypominało te z portali wnętrzarskich. Zatrudniłem, więc architekta wnętrz i dałem mu pełną swobodę w urządzeniu mieszkania. Pokazał mi kilka wstępnych projektów i ustaliliśmy, że najbardziej odpowiadałby mi loft w stylu industrialnym. Potem pokazał mi kilka wizualizacji mojego wnętrza w tym stylu. Dwie z nich podobały mi się bardzo, do tego stopnia, że nie do końca umiałem zdecydować, którą wolę. Postanowiłem, więc zdać się na los – rzuciłem monetą i wybrałem projekt, który wypadł. Mieszkam w moim lofcie już drugi rok i jestem bardzo zadowolony z tego, co wybrała dla mnie Fortuna.

 Teresa: gdy podjęliśmy z mężem decyzje o rozpoczęciu remontu generalnego naszego mieszkania, nie do końca mieliśmy jeszcze pomysł na to, jak ma ono wyglądać. Zaczęliśmy, więc przeglądać gazety i portale dotyczące aranżacji wnętrz. Oboje zgodnie uznaliśmy, że najbardziej podobają nam się wnętrza w stylu glamour. Było w nich dużo blasku i atmosfera przywodząca na myśl luksusowe apartamenty, postanowiliśmy, więc urządzić nasze mieszkanie właśnie w tym stylu. Obawialiśmy się tylko, że może on dziwnie wyglądać w bloku z lat 70. Okazało się jednak, że odpowiedni dobór materiałów i mebli sprawił, że nieco złagodziliśmy efekt glamour, ale każdy kto do nas wchodzi i zna się nieco na wystroju wnętrz od razu rozpoznaje styl, w którym chcieliśmy urządzić nasze cztery  kąty.

 Ilona: w urządzeniu mojej willi pomagał mi architekt najwyższej klasy, jeden ze znanych hiszpański projektantów, który zaproponował mi styl pałacowy i właśnie w nim wykonał projekt mojego domu.