Salon w nietypowym stylu

Salon to przestrzeń domu, która wyróżnia się na tle pozostały pomieszczeń, przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, w którym przyjmujemy gości, stanowi on najbardziej reprezentacyjną część domu. W niektórych domach jest to wyodrębniony pokój przeznaczony włącznie do przyjmowania gości, w innych jest on połączony z pokojem dzienny, w którym czas spędzają mieszkańcy domu. W zależności od funkcji jakie pełni salon bywa on różnie aranżowany. Znacznie mają także gusta mieszkańców, salon powinien stanowić wyraz ich poczucia estetyki. Nie wszystkie salony są jednak schematyczne i sztampowe, bywają salony urządzane w bardzo nietypowym stylu. Oto przykład kilku takich salonów.

Betonowy salon

W tym salonie motywem przewodnim stał się beton, jako materiał oraz jako kolor. Mamy tutaj ściany szarek, które jednoznacznie kojarzą się z betonowymi, a na podłodze zostały zastosowane właśnie takie płyty. Do tego wszystkie meble mają służące do siedzenia, czyli dwuosobowa kanapa oraz dwa fotele mają kolor czarny. Przed kanapą została ustawiona szklana ława z metalowym stelażem. Podłogę pod ławą zaściela garbowana brązowa skóra. Na przeciwko kanapy na drewnianym stoliku został ustawiony duży, czarny telewizor. Półki w salonie wykonano z tego samego drewna co stolik pod telewizor. Stanowią one jedyne meble poza kanapą i stolikami, jakie znajdują się w salonie. Oświetlenie stanowią metalowe lampy z dużą liczbą żarówek.

Salon w stylu rzymskim

W tym salonie zastosowano duże beżowe płytki – płytki ceramiczne viva ceramica, ściany zaś pokrywa bogato zdobiona sztukateria, w której obecne są florystyczne kształty oraz postacie nawiązujące do rzymskiej mitologi. W salonie znalazły się fotele, kanapa i szezlong z bogato zdobionymi oparciami i nogami. Nogi w tym stylu ma również ława ustawiona przed kanapą. Cały salon utrzymany jest w kolorach stanowiących połączenie bieli i beżu.

Salon w stylu chińskim

W salonie w stylu chińskim dominującymi kolorami jest czerń i czerwień. Wszystkie meble, czyli kanapa, fotel, ustawione pod ścianą szafki oraz ława maja kolor ciemnego, wręcz czarnego drewna. Natomiast wszystkie tkaniny mają różne odcienie czerwieni, nieco wpadającej w fuksję. Elementy ozdobne salonu pokryte są złotą farba: rama lustra, oprawa lampy czy masywne świeczniki.

Jak widać wnętrza salonów mogą przybierać bardzo różnorodny wygląd, nie muszą to być popularne style wnętrzarskie, jeśli właściciel domu ma własne upodobania – salon może stać się ich manifestacją.