Czy tablica kredowa w domu to dobry pomysł? Podpowiadamy!

Tablice do pisania cieszą się dużą popularnością nie tylko w szkołach, ale i w naszych domach, restauracjach, czy biurach. Dopieramy je pod względem ich praktyczności oraz wyglądu, tak aby pasowały do wnętrza. Wiele osób decyduje się wobec tego na tablice kredowe w swoim domu. Często stanowią one integralną jego część, wpasowując się aranżacyjne w design oraz ułatwiając codzienne obowiązki.

 

Tablica kredowa, czyli powrót do przeszłości

Niektóre przedmioty, zapachy i dźwięki to dla nas bodźce, które dobrze kojarzymy i które lubimy. Sprawiają nam one przyjemność, ponieważ mamy do nich sentyment. Nie mogłoby być inaczej w przypadku tablicy kredowej. Kredę w rękach trzymamy już od najmłodszych lat. Najpierw rysowaliśmy nią po chodniku po to, aby móc bawić się w klasy, albo tworzyć rysunki wraz z kolegami, a następnie używaliśmy jej podczas lekcji w szkole. Jej zapach oraz wrażenia z nanoszenia na nią treści pozwala poczuć się tak, jak za dawnych lat.

 

Zalety tablicy kredowej

Użytkowanie tablicy, po której piszemy kredą, ma wiele ciekawych zalet. Po pierwsze, sama jej obsługa jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Porządna tablica kredowa nie traci szybko swoich właściwości. Kreda do niej dobrana również ma znaczenie. Wystarczy zaopatrzyć się w dobre jakościowo akcesoria, aby cieszyć się zawsze schludnie wyglądającą tablicą.

 

Po drugie, jest ona świetnym rozwiązaniem dla naszych dzieci. Najmłodsi uwielbiają korzystać z tablic, tak jak tylko mają na to ochotę. Mogą narysować na niej to, co tylko chcą. W szkole nie ma takiej możliwości – używanie tablicy odbywa się pod okiem nauczyciela. Ponadto, istnieje jeszcze jedna ciekawa zaleta używania tablic kredowych. Dzieci pisząc i rysując na niej w domu, rozwijają małą motorykę. Kredę trzymamy całkowicie inaczej niż długopis, czy kredki. Musimy dobrać odpowiedni nacisk i uważać, aby nie złamać kredy. Ruchy wykonywane przy kredowej tablicy do pisania dla dzieci są bardziej przemyślane. W związku z tym dziecko nie tylko ćwiczy rączkę, ale i zwraca większą uwagę na to, jak pisze i co pisze.

 

Tablica kredowa w domu – czy jest bezpieczna?

Od kiedy pojawiła się moda na zaopatrywanie swoich mieszkań w tablice do pisania dla dzieci i nie tylko, zaczęto też coraz częściej mówić o szkodliwości tablicy kredowej. A konkretnie, chodzi o pył, jaki wytwarza używanie kredy. Tak naprawdę powinni na niego uważać przede wszystkim alergicy. Jeśli umieścimy dużą tablicę kredową w małym pokoju dziecka, które dodatkowo ma skłonności do reakcji uczuleniowych, to możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami.

Jeśli jednak nie reagujemy źle na pył i kurz, to i tak powinniśmy być ostrożni. Tablica kredowa to świetny gadżet w domu, ale powinniśmy pamiętać o regularnym czyszczeniu całej okolicy, w której się znajduje. Pozbywanie się pyłu, który tworzy kreda, powinno odbywać się tak często, jak tylko to możliwe. Dzięki temu możemy czuć się w pełni bezpieczni. Powinniśmy o tym szczególnie pamiętać, jeśli chodzi o kuchnię. 

 

Samej tablicy nie powinniśmy wieszać bezpośrednio nad miejscem spożywania lub przygotowywanie posiłków. Najlepiej, jeśli będzie się ona znajdowała w pewnej odległości, dzięki czemu nie musimy bać się, że w naszym jedzeniu znajdzie się pył. Pozbywanie się pyłu z kredy powinno odbywać się tak często, jak tylko to możliwe. Dzięki temu możemy czuć się w pełni bezpieczni.