Jakie designerskie obrusy wybrać do wnętrza w stylu skandynaw-skim?

Uwielbiacie styl skandynawski i zastanawiacie się nad kupnem nowych obrusów do domu? W niniejszym artykule podpowiadamy, czym warto się kierować przy ich wyborze, tak by stanowiły nie tylko stylowy, ale też praktyczny element wyposażenia.

DESIGNERSKIE OBRUSY – NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA

Obrus to istotna część wyposażenia kuchni lub jadalni w każdym domu. To właśnie przy nakrytym nim stole spędzamy zwykle czas z rodziną, zarówno na co dzień, jak i pod czas różnego rodzaju świąt. Nic więc dziwnego w tym, że zależy nam zarówno na jego funkcjonalności, jak i estetyce. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak rozmiar, materiał z którego jest wykonany, no i oczywiście styl.

DOBRY WYMIAR

 Pierwszą rzeczą którą powinniśmy się zająć przed kupnem obrusu jest odpowiednie wymierzenie powierzchni, na której ma on zostać rozłożony. Zwykle jest to długość i szerokość, chyba że posiadamy stół w kształcie okręgu – wtedy niezbędne będzie wymierzenie jego średnicy. Na mniejszych stołach, ławach czy też stolikach kawowych świetnie sprawdzą się różnego rodzaju bieżniki o eleganckim wyglądzie, jak też obrusy kwadratowe.

DESIGNERSKIE OBRUSY W STYLU SKANDYNAWSKIM

 Uwielbiany przez wielu styl skandynawski, wiąże się nie tylko z meblami oraz dodatkami do nich, ale równie z różnego rodzaju tekstyliami. Jeśli aranżujemy dom po skandynawsku to niezastąpione będą też obrusy w takim właśnie stylu. Przykryjemy nimi na przykład wykonany z drewna stół w jadalni, czy też inne meble kuchenne.

Obrus do skandynawskiego wnętrza powinien być utrzymany w jasnych kolorach, jak przystało na ten styl. Mile widziane będą więc takie barwy, jak biały, szary, odcienie beżu, écru, biele, jak również kolory pastelowe, przede wszystkim różne odcienie błękitu i delikatnego, chłodnego różu. (Oczywiście obrus w innych kolorach także może się tu sprawdzić, szczególnie jeśli chcemy nieco ożywić przestrzeń bardziej jaskrawym elementem)

Jedną z cech skandynawskiego stylu jest również jego minimalizm oraz prostota, dlatego warto wybierać obrusy o subtelnych wzorach i nadrukach, czy też w ogóle ich pozbawione.

Tego typu designerskie obrusy znajdziecie m.in w sklepie Room99: room99.pl/k/wszystkie-obrusy, którego oferta była bardzo inspirująca w czasie pisania tego artykułu.