Poszukujesz części do posiadanych maszyn, bez których nie mogą one funkcjonować? Postaramy się znaleźć coś odpowiedniego.
Czym charakteryzują się siłowniki hydrauliczne?
Inaczej nazywane są cylindrami hydraulicznymi. Wykonuje się je ze stopów metali lekkich, które posiadają dużą wytrzymałość. Mają małą wagę, łatwo można je zakonserwować, a dodatkowo są odporne na korozję. Wszystkie siłowniki hydrauliczne do Terberg działają podobnie. Mogą różnić się konstrukcją. Każdy siłownik zbudowany jest z tłoka, membrany albo nurnika. Najczęściej jednak używa się tłoków. Otoczony jest on uszczelką, która ma za zadanie chronić przed wypływem cieczy, która służy do generowania energii. Wyposażone są również w tłoczyska, czyli podłużne elementy dołączone do tłoka. Pozwalają one na przeniesienie energii mechanicznej z tłoka do ruchomej części naszego urządzenia. Dodatkowymi elementami budowy są dławica oraz stopa, a także elementy prowadzące. Kontrolę nad sterownikami sprawuje się przy pomocy rozdzielaczy hydraulicznych. Całość otoczona jest cylindryczną obudową wykonaną z najlepszej jakości produktów. Funkcjonowanie siłowników zawdzięczamy sile przez nich wytwarzanej. Jest to tzw. Prawo Pascala, które wylicza się, mnożąc ciśnienie cieczy oraz powierzchnie tłoka.
Podział siłowników hydraulicznych
Siłowniki hydrauliczne do Terberg dzielą się na jednostronnego oraz dwustronnego działania. W pierwszym z nich ciecz pod wpływem ciśnienia przechodzi do wnętrza cylindra i oddziałuje na tłok. Wprowadza go w ten sposób w ruch posuwisto zwrotny, co oznacza, że ostatecznie wraca on do pozycji wyjściowej. Siłowniki o działaniu dwustronnym posiadają dwie komory, w konsekwencji czego ruch może być wykonywany w dwie strony. W odróżnieniu od poprzednich nie posiadają one sprężyny, a ciecz w tłoku działa na jego obie strony, dlatego takie siłowniki wykorzystuje się np. w koparkach.
Możesz stosować najwyższej jakości siłowniki hydrauliczne do Terberg, czyli urządzeń do sprzątania miast, korzystając z oferty firmy Terberg.