Meble od Dutchbone, czyli design z pazurem

Dutchbone to jedna z tych marek skandynawskich mebli, którą możemy rozpoznać niemalże na pierwszy rzut oka, charakteryzuje ją bowiem wyrazisty i mocny styl, którego nie zawsze oczekujemy po skandynawskich meblach i designie. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką tej marki.

 DUTCHBONE MEBLE Z PLANETY ZIEMIA

Jak praktycznie większość znaczących marek designerskich z mroźnej północy, również Dutchbone może pochwalić się swoją własną filozofią designu, która odcisnęła się na jego mocnym i sugestywnym stylu.

Stoją za nią przede wszystkim podróże jego projektantów po różnych zakątkach świata, czerpanie inspiracji z różnych stylów i kultur, pozwalające stworzyć elektryzującą mieszankę, która jest jednak – paradoksalnie! – niezwykle wręcz uniwersalna i chłonna. To właśnie różnorodność Ziemi stanowi główny temat ich designu, jego motor napędowy, a także jego wyróżnia markę na tle innych.

INDUSTRIAL I RĘCZNE RZEMIOSŁO

Inspiracje oraz filozofię Dutchbone najlepiej określają same meble i to już na poziomie wykonania. Stanowią one bowiem pełną syntezę industrialnego stylu i… ręcznego rzemiosła. To właśnie dzięki niej meble Dutchbone tak łatwo rozpoznać na tle innych skandynawskich marek.

Flagowe produkty tej marki to m.in. industrialne lampy, meble oraz akcesoria do dekoracji wnętrz. Znajdziemy tu meble wykonane zarówno z drewna, jak i z surowego metalu, a także materiałów pochodzących z recyklingu oraz ich różnego rodzaju połączenia. Dutchbone to również inspirujące kolory, inspirowane ziemią i jej nieskończenie różnorodnymi barwami.

Meble skandynawskie od Dutchbone sprawdzają się doskonale w różnych wnętrzach, zarówno przestronnych loftach, jak i mniejszych mieszkaniach, nadając im swój wyrazisty i mocny charakter. Można je znaleźć w takich sklepach z meblami skandynawskimi, jak Mandihouse, pod tym adresem: www.mandihouse.pl/dutch-bone.

 

 

W kolejnych artykułach z tej serii przedstawimy również pozostałe, „ikoniczne” marki skandynawskich mebli i designu, z których nie wszystkie są dobrze znane w Polsce, dlatego tym bardziej warto się z nimi zapoznać i odkryć dla siebie oraz dla swojego wnętrza. Zapraszamy do ich lektury i komentowania.