Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do sypialni?

Szafa to jeden z tych mebli, których nie może zabraknąć w każdej sypialni. Trzeba również sprawiedliwe powiedzieć, że dziś takich mebli na rynku jest naprawdę mnóstwo. Wszystko wskazuje też na to, że w ciągu najbliższych lat będzie ich jeszcze więcej. Skoro tak weźmy tutaj pod uwagę, że wielu z wyborem optymalnej szafy sypialnianej ma spory problem. Od czego zalet uzależnić swój wybór, aby mieć pewność, że będzie to szafa najlepsza i optymalna do tego pomieszczenia?

Wolnostojąca lub w zabudowie

Jaka powinna być szafa w sypialni? Przede wszystkim musi ona być pojemna i przestronna, co dla wielu jest oczywiste. Zdarza się jednak, że nie chcemy umieszczać w tym pomieszczeniu ciężkich szaf, bo wizualnie obciążają one takie pomieszczenie. Rozwiązaniem może być szafa na kółkach, choć to akurat rozwiązanie, na które decyduje się niewielu. Problemu takiego nie ma oczywiście w pomieszczeniach wyjątkowo dużych, gdzie sprawdzą się szafy niskie i szerokie, które mają zdobione fronty i kilka otwieranych drzwi. Wybierając szafę do sypialni, zdecydować należy natomiast przede wszystkim czy będzie to mebel wolnostojący, czy może szafa wnękowa.

Ta druga jest na pewno bardziej pojemna. Jej wnętrze można też dostosować do każdego domownika. Niestety mimo tego, że montujemy ją we wnęce, zajmuje ona dość dużo miejsca. Zauważmy również, że szafa wnękowa jest nieruchoma, a więc należy dobrze wybrać miejsce jej umiejscowienia. Wszystko po to, aby nie mieć problemów w przyszłości.

Dowolnie przesuwać i na nowo aranżować sypialnię można natomiast z szafą wolnostojącą. Jej atutem są też stosunkowo niewielkie rozmiary, bo na ogół nie mają one więcej niż dwa metry szerokości. Jest ona jednak dość ograniczona pod względem modyfikacji wnętrza. Nie ma również problemu z ulokowaniem takich szaf w narożniku, do czego służą szafy narożne. Innym rozwiązaniem jest połączenie dwóch mebli i ustawienie ich obok siebie. Możliwości jest więc całkiem sporo. Szafy wolnostojące znajdziecie Państwo między innymi tutaj – https://meblezkrakowa.pl/15-szafy.

Fronty

Niezależnie od wyboru rodzaju szafy bardzo ważne są jej fronty. Te mogą być otwierane klasycznie, choć wydaje się, że dla oszczędności miejsca o wiele lepszym rozwiązaniem będą drzwi umocowane na prowadnicach. Liczy się również sam wygląd takiego frontu. Te mogą być w całości zabudowane, choć coraz częściej decydujemy się tutaj na szafy z lustrami przyklejonymi do frontów. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Wówczas wyglądają one na bardziej przestrzenne. Oczywiście lustra to także dodatek praktyczny.