Odmień swoją sypialnię dzięki nowoczesnym tkaninom!

Tekstylia to niedoceniany element wystroju każdego domu. Często przykłada się ogromną wagę do kolorystyki ścian, doboru mebli czy akcesoriów, jednak zapomina się o ważnej roli jakościowych tkanin, pościeli czy narzut.

Mimo że z pozoru są to niepozorne elementy, to dzięki nim można kompletnie zmienić charakter sypialni – przy pomocy prostych środków i bez ogromnych nakładów finansowych. Co więcej, to genialne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią eksperymentować i zmieniać swoje mieszkania. I tak średnio co parę lat w tysiącach polskich domów odbywa się przemeblowanie, większy lub mniejszy remont. Może to właśnie Twoja sypialnia nie wymaga wymiany mebli tylko lekkiego liftingu? Może wystarczy kupić nową, nowoczesną pościel o żywej kolorystyce? Zobaczcie, jakie porady dla Was przygotowaliśmy.

 

Nowoczesne komplety pościeli

 

Odpowiednio dobrany komplet pościeli to już spora zmiana dla sypialni. W końcu łóżko zajmuje spory metraż i ciekawa faktura i kolorystyka kompletnie zmienią charakter pomieszczenia. Tkanina nie tylko musi wyglądać, zwłaszcza jeśli chodzi o pościel, która musi także być miła w dotyku. Co więcej, liczy się przede wszystkim jakość materiału., który musi być przewiewny (chyba że ktoś bardzo chce mieć roztocza w łóżku). Pierwszym krokiem zwykle jest dobór kolorystyki i faktury, ale zdecydowanie najważniejsza jest trwała, naturalna tkanina (zwykle bawełna i wełna). Być może pościel dobrej jakości kosztuje dużo więcej, ale naprawdę lepiej mieć mniej kompletów w szafie, ale gwarantujących wypoczynek na najwyższym poziomie.

 

Narzuty, pledy i koce

 

Narzuty to kolejna warstwa, która stanowi zewnętrzną ochronę. Tutaj możemy wybrać opcję budżetową, czyli poliestrowy pled czy wełniany koc, jednak najczęściej sprawdza się bawełniane pokrycie. Tworzywa sztuczne są bardzo wygodne, jeśli chodzi o ich czyszczenie  i (nie)prasowanie. Można wręcz rzec, że polskie domy zostały opanowane przez pledy za paręnaście złotych. Trudno się dziwić, są przyjemne w dotyku i spełniają swoje zadanie. Sprawdzić może się także mikrofibra, która kojarzona jest raczej jako tkanina służąca do wykonania szybkoschnących ręczników. Takie narzuty są większe, dwustronnei lepszej jakości. Można z powodzeniem przebierać we wzorach, kolorach i fakturach. Oczywiście kosztują więcej niż pledy, ale będą świetnym dodatkiem do nowoczesnej sypialni.

 

Zasłony czy firanki?

 

Firanki kojarzą się raczej z rustykalnymi zdobieniami i przyciąganiem kurzu. Nie musi tak być! Ciężkie firany w starym stylu to już relikt przeszłości. Teraz stawia się na zasłony, które przede wszystkim nie przyciągają kurzu. Zauważono także, że pewne materiały dużo łatwiej się pierze i nie trzeba ich później prasować, czy nie daj Boże maglować. Wiskoza, mikrofibra to sprawdzone tkaniny. Gdy ulegną zabrudzeniu, to po praniu wystarczy…je na nowo zawiesić na karniszu. Ot tak problem rozwiązany!