Aranżujemy pokój dla nastolatków

Masz dwójkę dorastających nastolatków i planujesz zmienić wystrój ich pokoju, bowiem z dotychczasowej aranżacji już dawno wyrośli? Szukając pomysłu na odpowiedni wystrój do pokoju nastolatków powinieneś wziąć pod uwagę:

  1. Upodobania Twoich dzieci – pamiętaj, że w tym okresie młodzi ludzie mają już swoje zdanie na wiele tematów. A przede wszystkim mają już wyrobione poczucie estetyki i potrafią określić co im się podoba, a co nie. Dlatego jeśli chcesz zaaranżować ich pokój koniecznie włączy ich do tego procesu. Pozwól wypowiedzieć swoją opinię. Jeśli różni się ona od Twojej to zaproponuj alternatywne rozwiązanie pomiędzy tym, czego chcą Twoje dzieci, a tym, co Ty uważasz za najlepsze dla nich.
  2. Zainteresowania i pasje Twoich nastolatków – nie ma lepszej inspiracji niż pasje i zainteresowania Twoich dzieci. Dzięki pomysłom, których mogą one dostarczyć stworzysz przestrzeń, w której Twoje dzieci będą kochały przebywać, a dodatkowo masz szanse na unikatowe i niepowtarzalne wnętrze. Jeśli Twoje dzieci mają inne zainteresowania i współdzielą pokój możesz wydzielić strefę dla każdego z nich lub starać się połączyć elementy odnoszące się do obu pasji.

 

Gdy masz już koncepcje pokoju poszukaj elementów, które są niezbędne w pokoju nastolatków. Musisz z pewnością znaleźć odpowiednie biurko drewniane. Jeśli jest to dwójka dzieci to w podwójnym egzemplarzu. Możesz także zdecydować się na dłuższe biurko, przy którym można stworzyć dwa stanowiska pracy. Dobrym wyborem do pokoju nastolatka będzie biurko sosnowe – jasny kolor drewna będzie właściwy dla pokoi o jasnej aranżacji. Może też być ciekawym kontrastem dla ciemnych ścian. Biurko sosnowe doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczęcym jak i chłopięcym. Aby znaleźć odpowiednie biurko do Twojej aranżacji przejrzyj – kolekcja biurek Polano Meble.

 

Gdy masz już biurko drewniane w kolejnym kroku postaraj się wybrać pasujące półki, szafę, komodę lub kufer oraz łóżko. To w zasadzie najbardziej potrzebne elementy pokoju nastolatka – pozostałe przedmioty wybierz zgodnie ze swoją koncepcją aranżacji wnętrza.