Czy meble technorattanowe to dobry pomysł?

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe technorattanowe to dość popularny patent na estetyczne urządzenie miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Nie każdy jednak wie, że materiał ten posiada bardzo wiele zalet, co czyni go jednym z najlepszych wyborów do naszego ogrodu. Rozważając więc naturalne drewno, beton czy też inne tworzywa, na pewno warto wziąć także pod uwagę technorattan. Dlaczego materiał ten jest tak często stosowany i godny polecenia? Powodów jest wiele.

 

Wysoka estetyka, ale i trwałość tego rodzaju mebli

 

Technorattan sprawdzi się także jako naprawdę duży zestaw mebli ogrodowych, cena w przypadku kompletu na pewno będzie atrakcyjniejsza niż w przypadku, kiedy chcielibyśmy pojedynczo kupować poszczególne elementy- osobno stoliki, krzesła, fotele czy też ławki. Czym tak naprawdę jest technorattan? To odpowiedź na ogromne zainteresowanie całkowicie naturalnym materiałem, jaki jest rattan. Jednakże, ze względu na fakt, że wykonuje się go z syntetycznej żywicy bazującej na włóknach polietylenowych, ma on znacznie wyższą odporność od naturalnego rattanu, na czym najczęściej najmocniej zależy klientom. Jest to więc ulepszona wersja tworzywa, które pozyskiwane jest z natury. Technorratan ma dość charakterystyczną, najczęściej nowoczesną stylistykę, przez co idealnie wpisuje się w minimalistyczne, ogrodowe inspiracje.

 

https://www.artbud.pl/pl/c/Meble-ogrodowe-tarasowe-rattanowe-i-technorattanowe/2976

Co nam daje to, że technorattan bazuje na tworzywie syntetycznym? Już na tym etapie można otwarcie przyznać, że technorattan ma ogrom zalet, począwszy od tego, że jest trwały, a także, że doskonale radzi sobie nawet z bardzo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi- wysoką i niską temperaturą, a także opadami deszczu czy śniegu. Dzięki temu, że w procesie produkcji nanosi się na włókna specjalne utrwalacze, jest on też dość odporny na blaknięcie spowodowane dużą ekspozycją na promienie UV. Technorattan jest też odporny na zabrudzenia, nie odbarwia się, a dodatkowo wykonane z niego meble są naprawdę bardzo trwałe. Nie ma też konieczności zabezpieczenia go w żaden sposób, nie wymaga ani konserwacji, malowania ani impregnacji. Jego walory użytkowe są więc ogromne.