Pałacowa aranżacja

Nowoczesny styl charakteryzuje się prostotą i brakiem zdobień, jednak nie każdemu taki sposób urządzenia mieszkania odpowiada. Dla niektórych osób jest on zimny i zbyt surowy. Takim ludziom z pewnością przypadnie do gustu styl glamour lub urządzenie mieszkania czy domu w pałacowym stylu. Ponieważ styl glamour jest ostatnimi czasy bardzo popularny i wiele napisano na jego temat, tym razem omówiony zostanie sposób aranżacji wnętrz nawiązujący do arystokratycznych tradycji.

 

Salon

W salonie w pałacowym stylu znajdziemy białą marmurową posadzę (lub alternatywnie płytki marmur imitujące), produkty, które doskonale nadają się na taką podłogę prezentuje – kolekcja ariostea. Ściany takiego salonu zdobią także okładziny marmurowe dla odmiany wykonane z ciemnego, niemal czarnego marmuru. Centralnym punktem aranżacji jest kominek z kolumnami z białego marmur. Przed kominkiem ułożono gruby, włochaty purpurowy dywan, na którym stoi biała  ława z bogato zdobionymi, wygiętymi nóżkami oraz głębokie, pikowane fotele także w purpurowej okładzinie. Po obu strona kominka ustawiono małe, ozdobne stoliki kawowe, na których znajdują się bukiet świeżych kwiatów. Okna zdobią gęste firany oraz ciężkie, drapowane srebrno – purpurowe kotary upięte w finezyjny sposób. W drugim końcu salonu znajduje się szezlong tapicerowany w ten sam sposób co fotele oraz witryna w której ustawiono książki oraz ozdobne bibeloty.

 

Sypialnia

W sypialni znajduje się elegancki, matowy parkiet, ściany pomalowano farbą w kolorze kawy z mlekiem, meble mają także biały kolor lekko wpadający w żółty ze złotymi, ozdobnymi detalami. Na meble składa się ogromne łóżko z pikowanym zagłówkiem i ozdobną ramą w srebrze oraz białym, jedwabnym baldachimem. W pokoju znajduje się także toaletka z taboretem o pikowanym siedzisku oraz duża, masywna i ozdobna szafa z dużym lustrem.

 

Jadalnia

Jadalnia w pałacowym stylu została urządzona w musztardowo – czarnym kolorze. Zarówno ściany, jak i podłogi mają kolor musztardowy, zaś sufit wykonany jest z kasetonów z ciemnego, niemal czarnego drewna. Taki kolor ma też długi, przeznaczony na 12 osób stół, nad którym zawieszono bogato zdobiony żyrandol na 12 żarówek. W jadalni znajduje się także ozdobny kredens z ciemnego drewna, nad którym zawisło masywne lustro w ozdobnej ramie. Tapicerowane i pikowane krzesła mają jasnobrązowe siedziska i oparcia a ramy wykonane zostały z jasnego drewna. Na stołach stoją ozdobne kandelabry. Pomieszczenie jest przestronne, a stół zajmuje w nim centralne miejsce.